Novinky 2017

  
24.12.2017 - Vánoce

Všichni jsme si užili krásné Vánoce a protože byl Harry hodný, dostal také pod stromeček nějaké dárky

Na Boží hod jsme si udělali procházku, bohužel bez sněhu

 

22.12.2017 - PF 2018

Chteli bychom společně s Harrym popřát všem našim známým a jejich rodinám klidné Vánoce a šťastný nový rok!

 

 

9.11.2017 - Světová výstava psů, Lipsko (DE)

Celý rok jsme plánovali, že se zúčastníme světové výstavy, která se letos konala v Německu v Lipsku. Na tuto výstavu bylo přihlášeno více než 31000 psů! Plemeno zlatý retriever mělo svůj výstavní den ve čtvrtek a my u toho nemohli chybět. Harry byl přihlášený do velmi obsazené třídy otevřené, kde bylo celkem 34 krásných psů, většina ze známých chovatelských stanic Evropy. Tuto třídu posuzoval rozhodčí z Norska Leif-Hermann Wilberg. Harry se předváděl krásně a získal známku výborná! Dostal se dvakrát do užšího výběru a probojoval se ve své třídě až do TOP 8! Byl to nádherný zážitek a z takového úspěchu máme velkou radost!

 
28.10.2017 - DNY VENKOVA na Žďáreckém zámku

V sobotu jsme se zúčastnili prvního ročníku DNY VENKOVA na Žďáreckém zámku. Po úvodním slovu manželů Kinských se rozběhl celý program dne. S Harrym jsme se zůčastnili ukázky loveckých psů. Atmosféra byla perfektní až na počasí. Těšíme se na příští ročník. 

15.9. - 17.9.2017 - Třídenní výstavní maraton na Slovensku

Máme za sebou víkend, na který se nezapomíná! Náš výstavní maraton začal v pátek speciální klubovou výstavou retrieverů v Kamenném mlýně. Posuzoval zde rozhodčí z Irska Liam Moran z chovatelské stanice Woodmore, byli jsme velmi zvědaví na jeho posudek. Ve třídě otevřené bylo pět psů, Harry se umístil na druhém místě a titulu res CAC si od pana rozhodčího Morana velmi vážíme! V sobotu, na mezinárodní výstavě v Nitře, měl Harry ve své třídě velmi silnou konkurenci z Ruska a Maďarska! Rozhočí  z Portugalska Rafael de Santiago zadal Harrymu známku výborná a třetí místo. Nejlepší den na nás teprve čekal! Neděle, kdy posuzovala rozhodčí z Belgie Vivian de Cuyper Boesmans, se pro nás stala jedním z dalších výstavních dní, na které se nezapomíná! Harry, i přes silnou konkurenci psů z předchozího dne, získal tituly CAC, CACIB a nakonec také BOS! Stává se tak čekatelem interšampiona! Jsme velmi šťastní!

 

19.8. - 26.8.2017 - Výcvikový tábor Leština

Již podruhé jsme se zúčastnili týdenního výcvikového pobytu v Leštině v náderné přírodě jižních Čech! Celý týden jsme intenzivně cvičili se zvěří a trénovali disciplíny, které jsou na vodních a podzimních zkouškách. Harry si vedl skvěle. Neměl problém nosit pernatou ani srstnatou zvěř, učili jsme se slídit v rákosí, handling na vodě i v travnatém terénu, trénovali jsme také vlečky v lese a na louce a všechny disciplíny Harryho moc bavily a plnil je s radostí a velkou chutí do práce. Z tábora jsme se vraceli se spostou nových zkušeností a zážitků a příjemně unaveni :-) 

19.8.2017 - Klubová výstava KCHLS Třeboň

Cestou na týdenní výcvikový tábor jsme se tak jako minulý rok zastavili na klubové výstavě v Třeboni. Pamatovali jsme si příjemné prostředí této výstavy a letos jsou tyto vzpomínky umocněny ještě obrovským úspěchem našeho Harryho!! Ve třídě otevřené se Harry umístil na prvním místě, získal titul CAC, pokračoval dál, kdy získal titul Vítěz Třeboně a nakonec také titul BOS! Naše radost byla obrovská! Harry se stává čekatelem klubového šampiona KCHLS.

 

12.8.2017 - MVP INTERDOG BOHEMIA Mladá Boleslav

Tak jako každý rok, tak i letos jsme se s Harrym zúčastnili mezinárodní výstavy v Mladé Boleslavi. Ve třídě otevřené byla silná konkurence deseti kvalitních psů. Rozhodčí Viktor Pilikin z Ruska poslal Harryho do užšího výběru a následně se Harry umístil na krásném třetím místě! Máme z toho velkou radost.

 

3.8.2017 - Návštěva

Harry strávil nádherný den se psími kamarády! Na návštěvu za ním přijel táta Rocky a s ním Zarja a Ginny, které se Harrymu moc líbily :). Nejdříve je Harry provedl po zahradě a potom jsme se všichni vydali k rybníku na Velké Dářko. Cestou se všichni příjemně vyběhali na louce i v lese a na závěr přišlo to, co každý retriever ocení nejvíce - úžasné koupání! Nakonec jsme ještě chvíli pocvičili aport s kachnou a všichni byli moc spokojení!

Harry vyhlíží kamarády

Spokojený Harry s Ginny, Zarjou a taťkou Rockym

Štastný Harry na louce

Cvičení s kachnou bylo moc fajn

 

20.7.2017 - Třetí narozeniny

Harry oslavil své třetí narozeniny. Vzhledem k tomu, že jeho plyšáků už máme plnou postel, rozhodli jsme se tentokrát sbírku dál neorzšiřovat. Dostal pečené kuře a byl moc šťastný, nezbylo vůbec nic :-) Všechno nejlepší Harry, máme tě rádi!

 

17.7.2017 - Svatba Harryho dvounohého bráchy

Je tomu přesně měsíc, co se oženil náš syn a Harry nemohl na svatbě svého dvounohého bráchy chybět. Přestože byla svatba v kostele, dostal Harry výjimku a mohl být přítomen během celého obřadu. Byl naprosto úžasný, klidný a jakoby pochopil vážnost situace, nenechal se rozptýlit ani zvukem varhan, kdy jsme se trochu báli, aby nezačal za jejich doprovodu "zpívat". Svatba měla nádhernou atmosféru a Harry do ní skvěle zapadl. Máme radost, že tam mohl být s námi jak právoplatný člen celé rodiny.


 

1.7.2017 - Národní výstava Klatovy

Moje premiéra v kruhu s Harrym je nezapomenutelná po všech stránkách. Jsme velmi šťastní z úspěchu, kdy jsme ve třídě otevřené, kam bylo přihlášeno celkem pět psů, vyhráli a získali titul CAC!!!

čekáme v kruhu

běžíme

Harryho čtvrtý CAC

 

20.6.2017 - Harryho kamarádka

Harry má novou kamarádku z vedlejší vesnice, jmenuje se Česinka. S Harrym jsou skvělá dvojka a vždy si spolu skvěle vyhrají.

odpočinek po cvičení

dovádění ve vodě

 

15.6.2017 - Harry a jeho červnové dny

Každý den si Harry užívá nádherné přírody Vysočiny a my s ním. Udělali jsme fotky z některých našich procházek a také jak nezahálíme ve výcviku.

čekání na procházku

první výlet po nemoci

konečně zase ve vodě

už abych pracoval

jsem "pašák"

zasloužilá odměna

jedna odměna nestačí

že by žába?

přemlouvání k aportu

 

8.5.2017 - Harryho výstavní pauza

Museli jsme vynechat několik výstav, ale vyhráli jsme nad zápalem plic. Jsme opět plni radosti.

 

 
22.4.2017 - MVP České Budějovice

S Harrym  jsme vyrazili na další výstavu, tentokrát do Českých Budějovic. Harry byl přihlášený do třídy otevřené, kde bylo celkem pět psů. Posuzoval zde rozhodčí Tibor Havelka, který nechtěl, aby se v kruhu psům dávaly pamlsky. Měli jsme z toho strach, protože s tím hodně psů mělo problém. Nakonec to dopadlo skvěle, Harry zvládl postoj i tak a umístil se na druhém místě s titulem res CAC.

 

1.-2.4.2017 - DANUBE DUOCACIB Bratislava

Krásný slunečný víkend jsme strávili s Harrym na dvoudenní mezinádorní výstavě v Bratislavě. Harry byl přihlášený do třídy otevřené, kde byla velká mezinárodní konkurence. Harry se v kruhu předváděl úžasně a po oba dva dny získal známku Výborný 2  a titul res CAC.


 

7.1.2017 - Hanácká národní výstava Brno

První výstava roku 2017 začala velmi úspěšně! Ve třídě otevřené se Harry umístil na krásném 2. místě a získal titul res CAC! :-) Harry nám běžel z kruhu oznámit tuto radostnou zprávu tak rychle, že jsme nestihli ani udělat žádnou fotku :-)